قوانین و مقررات


1-مشتری متعهد می شود تمامی اطلاعات اولیه مانند محتوا، لوگو، نشانه ،تصاویر، مطالب، اطلاعات و …. جهت درج در سایت را قبل از ارائه طرح اولیه در اختیار گروه تخصصی صالحی قرار دهد. در غیراینصورت امکان تغییر و اضافه نمودن اطلاعات و تصاویر و … مشمول هزینه جداگانه با برآورد گروه تخصصی صالحی می باشد. همچنین تولید و ارائه محتوا و تصاویر و… جهت درج در سایت به هر نحو از انحاء ممکن برعهده مشتری بوده و از این بابت هیچ مسئولیتی متوجه گروه تخصصی صالحی نخواهد بود. در صورت عدم ارائه محتوا، نشانه،لوگو، تصاویر، مطالب، اطلاعات و …. از سوی مشتری ، گروه تخصصی صالحی می تواند سایت را با اطلاعات و تصاویر نمونه تحویل دهد و تغییرات آن برعهده مشتری خواهد بود.

2-مشتری متعهد می شود که پس از عقد قرارداد، در قبال درخواست اضافه کردن ماژول ها و ویژگی های جدید به تارنما، هزینه روز مندرج در تارنمای رسمی گروه تخصصی صالحی را پرداخت نماید. (مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، گروه تخصصی صالحی می باشد.)

3-مشتری متعهد می شود پس از تأیید طرح اولیه و یا طرح نهایی تارنما، هرگونه درخواست تغییر که منجر به طراحی مجدد و یا تغییرات عمده در بخشی از طرح شود، هزینه آن را طبق تعرفه روز مندرج در تارنمای رسمی گروه تخصصی صالحی و یا برآورد گروه تخصصی صالحی به صورت یکجا پرداخت نماید، در غیر اینصورت تمام تعهدات گروه تخصصی صالحی ساقط می گردد.

4-مشتری متعهد می شود محصولات/خدمات/آموزش‌هایی را در وب سایت خود عرضه نماید که ازجمله ممنوعات تجاری و پستی نباشد و یا محصولات/خدمات/آموزش‌هایی که از لحاظ قوانین و مقرارت موضوعه دولت جمهوری اسلامی ایران و شرع مقدس، خرید و فروش و ارائه آن ممنوع می باشد، ارائه ننماید. مسئولیت هر نوع پاسخگویی به مراجع ذیربط یا تامین و تادیه خسارت مشتریان و مدعیان، با مشتری می باشد.

5-مشتری متعهد می‌شود قوانین کپی رایت، تجارت الکترونیک، علائم انحصاری و اختصاری، نقض حقوق صاحب امتیاز و اثر، کالاهای ممنوعه و تقلبی را در عرضه و فروش و ارائه محصولات/خدمات/آموزش‌ها رعایت نماید. بدیهی است در صورت عدم رعایت این بند و بروز هرگونه مشکل، مسئولیت هر نوع پاسخگویی به مراجع ذیربط یا تامین و تادیه خسارت مشتریان و مدعیان، با مشتری بوده و گروه تخصصی صالحی هیچگونه تعهد یا مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

6-گروه تخصصی صالحی حق دارد طرح تحویل داده شده را در محل مناسب به نحوی که صلاح می داند و مشهود باشد، امضاء نماید، مگر در صورتی که طرفین در این مورد به توافق برسند. (حذف امضاء طرح از سوی مشتری در هر صورت مشمول پرداخت هزینه جداگانه می باشد.)

7-پرداخت کلیه مالیات و کسورات قانونی مبلغ قرارداد بر عهده مشتری می باشد و مبلغ قرارداد به صورت خالص به گروه تخصصی صالحی پرداخت می گردد.

8-گروه تخصصی صالحی هیچ گونه مسولیتی در قبال در اختیار قرار گرفتن اطلاعات امنیتی تارنما به افراد به هر نحوی از سوی مشتری را ندارد.

9-گروه تخصصی صالحی هیچ گونه مسولیتی در قبال نشانه هایی که توسط مشتری در جایی غیر از تارنمای رسمی گروه تخصصی صالحی ثبت شده اند را نخواهد داشت.

10-در صورت ثبت نشانه تارنما (دامنه سایت) از طریق کارگزار، مشتری متعهد می شود که هزینه سالانه مربوط به تمدید نشانه را طبق تعرفه روز مندرج در تارنمای رسمی کارگزار به وی پرداخت نماید. (مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، کارگزار می باشد.)

11-تمامی سورس های برنامه ها و طراحی وب سایت ها کد شده هستند و مشتری نمی تواند تغییراتی در کدهای سایت انجام دهد.

12- طراحی وب سایت های سفارش داده شده تنها می تواند در یک دامنه و یک سایت نصب و فعال گردد . اگر اشتباهات تایپی در زمان اعلام دامنه و یا ساب دامنه صورت گیرد، عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری می باشد . امکان تغییر و یا اضافه کردن دامنه و ساب دامنه بعد از ارسال سفارش و عقد قرارداد وجود ندارد.

13- مشتری می تواند درخواست اضافه کردن دامنه را درون توضیحات سفارش خود ثبت نماید. هزینه اضافه کردن هر دامنه شمول هزینه جداگانه می باشد و مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، گروه تخصصی صالحی می باشد.

14- به دلیل رعایت مسائل امنیتی تحت هیچ شرایطی ،مشتری نمی تواند به هاست دسترسی داشته باشد. در صورت پرداخت هزینه 10 برابر هزینه قرارداد توسط مشتری، یک دسترسی FTP توسط گروه تخصصی صالحی به مشتری تحویل داده می شود.

15- مشتری می تواند با پرداخت هزینه حداقل 10 برابر هزینه قرارداد سورس کدهای برنامه را دریافت نماید. اما مجاز به حذف امضا گروه تخصصی صالحی از سورس نخواهد بود. در هر صورت گروه تخصصی صالحی مجاز به قرار دادن امضای اثر خود در انتهای سایت می باشد.

16- كلیه حقوق علمی, مادی و معنوی طرح مطابق قانون حقوق مصنفین و مولفین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعلق به گروه تخصصی صالحی می باشد.

17- مشتری می تواند با پرداخت هزینه 30 برابر هزینه قرارداد حقوق مادی و معنوی اثر را به خویش منتقل نماید و در اینصورت گروه تخصصی صالحی متعهد می گردد تحت هیچ شرایطی از طرح ارائه شده در این قرارداد برای شخص ثالث استفاده ننماید. در هر صورت گروه تخصصی صالحی مجاز به قراردادن امضای اثر خود در انتهای سایت می باشد.

18- در صورت درخواست حذف امضای اثر، مشتری می تواند با پرداخت هزینه حداقل 2 برابر هزینه قرارداد و کسب رضایت کتبی گروه تخصصی صالحی در سربرگ رسمی، نسبت به حذف امضا اقدام نماید.

تبصره: حذف امضا، دسترسی به سورس کدها، دیتابیس، بک آپ، هاست و … در طراحی پلن های عمومی و پایه تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نمی باشد.

19- هرگونه درخواست مشتری برای تغییر در وضعیت سفارش به عنوان شخصی سازی تلقی می گردد . هزینه شخصی سازی طراحی وب سایت هاو پورتالها بنابر مدت زمان کاری و نوع برنامه‌نویسی و ماژول‌های درخواستی از 2۰۰ هزار تومان تا ۲۵۰ میلیون تومان (برنامه نویسی یک پورتال سازمانی پیشرفته) هزینه دربردارد که مرجع اعلام قیمت، در هر شرایطی، گروه تخصصی صالحی می باشد.

20- نحوه پرداخت هزینه ها ،تسویه حساب ها و شرایط مالی در مفاد قرارداهای کتبی درج و معیار عمل می باشد. در صورت درخواست افزودن امکان جدید و یا شخصی سازی، مشتری باید مبلغ فاکتور اعلامی از سوی گروه تخصصی صالحی را به صورت کامل تشویه نماید.

تبصره: انجام هرگونه تغییرات یا برنامه نویسی یا شخصی سازی منوط به دریافت تاییدیه مالی از سوی واحد مالی گروه تخصصی صالحی، مبنی بر دریافت و تسویه هزینه های مربوطه می باشد. در غیراینصورت درخواست های مشترک، کان لم یکن تلقی می گردد.

21- قرارداد سئو و بهینه سازی به هر شکل شامل هزینه جداگانه و خارج از قرارداد و قوانین طراحی وب سایت و برنامه نویسی می باشد. مرجع اعلام قیمت و هزینه قراردادهای سئو و بهینه سازی مطابق نظر واحد فنی گروه تخصصی صالحی می باشد.

22-حذف کپی رایت از انتهای سایت‌ها، اسکریپت‌ها و ماژول های گروه تخصصی صالحی خلاف قوانین بوده و متخلف موظف به پرداخت ۲ میلیون تومان خسارت به گروه تخصصی صالحی و بازگرداندن کپی رایت به سایت خود می باشد. در غیر اینصورت خدمات و سرویس‌های ارائه شده به مشتری قطع خواهد شد و موضوع از طریق مراجع ذیصلاح قانونی و قضایی، پیگیری خواهد شد.

23- هرگونه سوء استفاده از سرویس ها و قالب ها توسط مشتری باعث باطل شدن لایسنس وی خواهد شد . بلافاصله کلیه سرویس‌های ارائه شده به مشتری قطع و موارد از طریق مراجع ذیصلاح قانونی پیگیری می گردد.

24- پس از پایان مدت زمان قرارداد، با پرداخت حداقل 25 درصد از کل مبلغ قرارداد به عنوان هزینه پشتیبانی،این قرارداد قابل تمدید خواهد بود.

25- در صورت عدم تمدید قرارداد، وظیفه پشتیبانی و رفع اشکالات فنی از سرویس‌دهنده به هر صورت و به هرشکل، ساقط می گردد و خدمات مشتری قطع می گردد.

26- در صورت عدم تمدید قرارداد، گروه تخصصی صالحی می تواند خدمات میزبانی و ثبت تارنمای مشترک را قطع نماید.

27- خدمات ثبت دامنه و میزبانی فقط به صورت سالانه از سوی گروه تخصصی صالحی ارائه می گردد و مشترک موظف است 14روز پیش از پایان قرارداد هزینه تمدید را مطابق قیمت روز که توسط گروه تخصصی صالحی اعلام می گردد، پرداخت نماید. در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر، مشکلات به وجود آمده متوجه مشتری خواهد بود.

28- گروه تخصصی صالحی موظف است طرح خود را در بستر فراهم شده مندرج در قرارداد به مشتری تحویل دهد. به صورت پیشفرض بستر فنی گروه تخصصی صالحی ، محل تحویل است. مگر آنکه با پرداخت هزینه های جداگانه به صورت رسمی توافقی صورت گرفته باشد.

29- قرار دادهای طراحی وب سایت و برنامه نویسی از نوع لازم الاجرا تلقی شده و تنها در صورت وقوع شرایط فسخ اشاره شده در متن قراداد و یا توافق طرفین قابل فسخ می باشد. در صورت فسخ قرارداد در هر زمان میزان 50درصد کل مبلغ قرارداد بابت خسارت اخذ می گردد. در صورت ارائه مرحله اول طرح ، امکان فسخ به هیچ عنوان وجود ندارد و مشتری موظف به تسویه کل مبلغ می باشد و در صورت استنکاف از تسویه حساب کل مبلغ، گروه تخصصی صالحی می تواند از طریق مراجع قانونی ذیصلاح نسبت به دریافت کل مبلغ قرارداد اقدام نماید .

30- در صورت بروز هرگونه اشکال به علت وجود فورس ماژور طبق تعاریف سازمان برنامه و بودجه (از قبیل سیل، زلزله، جنگ، اعتصاب و غیره) طبق قوانین حاکم بر جامعه عمل خواهد شد. در مواردی كه به علل ناشی از شرایط قهری (شرایط خاص) كه رفع آن خارج از حیطه توانایی و اقتدار طرفین قرارداد باشد و انجام بخشی از قرارداد و یا تمام آن غیرممكن گردد، در صورت فسخ قرارداد هیچیك از طرفین حق مطالبه خسارت وارده را نخواهد داشت و اقدامات پس از فسخ از قبیل تسویه حساب با توافق طرفین صورت می گیرد.

31- کلیه خدمات پشتیبانی، اطلاعیه ها و بیانیه های گروه تخصصی صالحی، خدمات مالی و تمدید سرویس ها و خدمات و محصولات، درخواست های جدید، تغییرات و … فقط از طریق پورتال مشتریان 24 ساعته که آدرس آن در در وبگاه رسمی شرکت فناوری اطلاعات تدبیر منتشر و به صورت آنلاین در دسترس است، قابل ارائه می باشد و مشترک فقط از همین طریق می تواند امور خود را پیگیری نماید. بدیهی است در صورت عدم رعایت ، خدمات پشتیبانی کان لم یکن می گردد.

32- کلیه دانش فنی، سخت افزار ، نرم افزار و… لازم جهت استفاده از برنامه های ارائه شده و مدیریت وب سایت ها و پورتال ها بر عهده مشتری بوده و از این بابت هیچ مسئولیتی متوجه گروه تخصصی صالحی نمی باشد.

33- مشتری می تواند طی قرارداد جداگانه از خدمات مدیریت و پشتیبانی استفاده نماید.

34- در صورت گذشت بیش از 3 روز کاری از زمان تأیید طرح نهایی از سوی مشتری یا نماینده مشترک و عدم تسویه مرحله نهایی، گروه تخصصی صالحی می تواند قرارداد را یکطرفه فسخ و وجه مرحله 1 و 2 را به عنوان حق الزحمه خود در نظر بگیرد. اجرای مجدد طرح با پرداخت 15درصد مبلغ کل قرارداد به عنوان خسارت از سوی مشترک, امکان پذیر است

35- در صورت تسویه کامل هزینه قرارداد، گروه تخصصی صالحی می بایست طبق هماهنگی با سفارش دهنده یا نماینده مشترک، طی یک جلسه آموزشی در محل گروه تخصصی صالحی ، نحوه مدیریت تارنما را آموزش داده و اطلاعات لازم را در اختیار وی قرار دهد.

36- مدت زمان جلسه آموزشی یک ساعت می باشد و در صورت نیاز ، مشتری می تواند با پرداخت هزینه اعلامی از سوی گروه تخصصی صالحی از زمان اضافی بهره مند شود.

37- حداکثر تعداد جلسات مراجعه حضوری برای هماهنگی قراردادها ، آموزش و تحویل پروژه ، برای طرح های عمومی حرفه ای 2 جلسه و برای طرح های اختصاصی 3 جلسه می باشد. در صورت نیاز، مشتری می تواند با پرداخت هزینه اعلامی از سوی گروه تخصصی صالحی از زمان اضافی بهره مند شود.

38- در صورت ایجاد و مطرح شدن سوالات فنی و یا هر سوال دیگری توسط مشتری، هیچ مسئولیتی متوجه گروه تخصصی صالحی از بابت پاسخگویی به سوالات و آموزش نمی باشد . با اینحال گروه تخصصی صالحی می کوشد در حد توان به سوالات پاسخ گوید.

39- مشتری متعهد می شود که تمامی تیکت های پشتیبانی را به زبان فارسی تایپ و ارسال کند.

40– مشتری متعهد می شود تا از ارسال تیکت‌های مکرر و در یک موضوع جدا خودداری کند.

41– مشتری موظف است تا ادب و شئونات اخلاقی را در هنگام ارسال تیکت پشتیبانی رعایت نماید و مشکلات خود را در نهایت آرامش و ادب پیگیری نماید.

42– مشتری موظف است هنگام ارسال تیکت، سرویس مربوطه، عنوان تیکت، و متن تیکت را به درستی و با توضیحات کامل وارد نماید تا در پاسخگویی اپراتورهای شرکت وقفه ایجاد نشود و در نهایت در حل مشکل مشتری تسریع گردد.

43– مشتری متعهد می شود که در تمامی تیکت های پشتیبانی موضوع تیکت را به درستی یادداشت نماید و از ارسال عناوین همچون “سوال” ، “مشکل” ، “درخواست” ، “خواهش” ، “انجام کارها” ، “پیگیری” ، “نارضایتی” ، “تشکر” و …. اکیدا خودداری نماید. در صورت تکرار موارد از سوی مشتری، سرویس وی بدون اطلاع قبلی، به طور کامل قطع می گردد و هیچ پاسخی از سوی مشتری مسموع نخواهد بود. 44– مشتری اهمیت تیکت را بایستی با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب کند و نبایستی بدون دلیل اهمیت “ضروری” را انتخاب کند. وضعیت ضروری تنها برای مواردی اعم از Down بودن سرور، در دسترس نبودن سرویس و… می باشد.

45– طبق ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی، هر کس به کارمندان دولت، موسسات و شرکت‌ها در حین انجام وظیفه توهین نماید، از ۳ الی ۶ ماه حبس یا ۷۴ ضربه شلاق و ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم می‌گردد.‌ در صورتیکه مشتری اقدام به توهین ، فحاشی و ناسزا به هر شکل و هر نحو بنماید قرارداد او به طور یک طرفه فسخ و مبلغ سرویس مورد نظر به هیچ وجه به او عودت نخواهد شد. طبق قانون گروه تخصصی صالحی حق شکایت و پیگرد قانونی از طریق مراجع ذیصلاح را برای خود محفوظ می داند.

46– تمامی طراحی های وب سایت ها و پورتال های انجام شده به صورت تک زبانه بوده و در صورت درخواست مشتری مبنی بر افزودن زبان اضافی برای طرح ، 50 درصد هزینه قرارداد اولیه برای افزودن هر زبان اضافی دریافت می گردد.

47- طبق مصوبه گروه تخصصی صالحی از تاریخ 1392/7/1 براساس این قوانین اصلاح و از تاریخ مذکور معیار عمل بر اساس قوانین منتشر شده در وبگاه رسمی گروه تخصصی صالحی می باشد. هیچ توافق کتبی یا شفاهی نمی تواند قوانین منتشر شده در وبگاه رسمی گروه تخصصی صالحی را ، تغییر ، نقض یا تعدیل نماید.